سقف پايبندي ايران به برجام کجاست؟

رقابت طناب‌کشي با برجام هنوز برنده‌اي نداشته است؛ نه ايران و اروپا برنده قطعي اين رقابت شده‌اند و نه آمريکا. اما ادامه اين رقابت تا ابد امکان‌پذير نيست. يا يکي از طرفين به‌طور قطعي برنده مي‌شوند يا طناب برجام پاره خواهد شد. درهرصورت آنچه بايد موردتوجه قرار گيرد منافع ايران است و اينکه سقف پايبندي جمهوري اسلامي به اين توافق تا کجا بايد باشد.
18آذر1396

ادامه خبر

اعلام جنگ تازه عربستان به ايران اين بار در زمين لبنان

گزارش رويداد 24 به بهانه استعفاي سعد حريري از مقام نخست‌وزيري
18آذر1396

ادامه خبر

گفتگو براي مفاهمه

سرمقاله جناب دکتر امير ساعدي داريان نخبه علمي کشور با روزنامه همبستگي در خصوص گفتگوي سپاه و اصلاح طلبان
18آذر1396

ادامه خبر

تله سعودي براي ايران

گزارش رويداد24 به بهانه تحرکات تازه رياض براي تحريک تهران
18آذر1396

ادامه خبر

زلزله کرمانشاه گسل‌هاي تهران و تبريز را بيدار مي‌کند؟

تحليل آقاي دکتر امير ساعدي داريان از زلزله کرمانشاه در روزنامه رويداد 24
18آذر1396

ادامه خبر

نياز لرزه‌اي در ساختمان‌هاي ما رعايت نشده است

مصاحبه فولادنيوز با دکتر امير ساعدي داريان عضو انجمن مهندسي زلزله ايران: نياز لرزه‌اي در ساختمان‌هاي ما رعايت نشده است
18آذر1396

ادامه خبر

زمين‌لرزه بعدي آذربايجان شرقي چه پيامدهايي خواهد داشت؟

ايران از کشورهايي است که سالانه به واسطه بلاياي طبيعي علي‌الخصوص زمين‌لرزه متحمل خسارت فراوان جاني و مالي مي‌گردد. ازاين‌رو، شناخت مناطق پرخطر از نظر زلزله، امري حياتي و ضروري به شمار مي‌رود.
18آذر1396

ادامه خبر

زلزله، کرمانشاه، ايران

گزارش آقاي دکتر امير ساعدي داريان عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي از زلزله در کرمانشاه و ايران
18آذر1396

ادامه خبر

ائتلاف غير ممکن عليه ايران

يادداشت جناب دکتر امير ساعدي داريان نخبه آذري در روزنامه جهان صنعت ائتلاف غير ممکن عليه ايران
18آذر1396

ادامه خبر

درسهاي سردار براي خاورميانه

سرمقاله جناب دکتر امير ساعدي داريان در روزنامه همبستگي پيروزي مقاومت با نقش آفريني بي بديل سردارقاسم سليماني بر دولت خود خوانده اسلامي در ميان مدت و بلند مدت تاثير به سزايي در شرايط منطقه بحران زده خاورميانه خواهد گذاشت.
18آذر1396

ادامه خبر

پايان داعش؛ آغاز اوج‌گيري تقابل و رقابت با ايران

داعش سرانجام به آخر خط رسيد. بيش از شش سال مقاومت جمهوري اسلامي ايران و هم‌پيمانان منطقه‌اي و بين‌المللي کار داعش را تمام کرد؛ اما يقيناً پايان داعش تثبيت‎گر نفوذ ايران در منطقه نيست بلکه آن پايان با آغاز اوج گرفتن برخي تقابل‌ها و رقابت‌هاي غير سازنده همراه خواهد شد
18آذر1396

ادامه خبر

بلاياي طبيعي غير قابل مبارزه اما مديريت پذير

زلزله ويرانگر کرمانشاه در شرايطي اتفاق افتاد که امسال ايران از يک رويداد طبيعي ديگر نيز با بحران جدي مواجه است و آن چيزي نيست جز کمبود بارش ها ؛تا جاييکه اعلام شد امسال نسبت به سال آبي گذشته در زمان مشابه 92 در صدر کاهش در بارندگي داشته ايم.
18آذر1396

ادامه خبر

همه بايد از زلزله تهران بترسند

دکتر امير ساعدي داريان درگفت و گو با برنده المپياد جهاني بتن و استاد دانشگاه بررسي شد : همه بايد از زلزله تهران بترسند
18آذر1396

ادامه خبر

چشم از جیب دولت برداریم

همه ما می دانیم که اقتصاد ایران یک اقتصاد دولتی و متکی بر نفت و گاز است.چنانکه اقتصاد بسیاری از کشورهای نفتی چنین است.(البته کشورهایی چون انگلیس با داشتن نفت برنت دریای شمال و آمریکا و جند کشور معدود از این اصل خارجند)اما در یک اقتصاد متکی بر نفت باید لزوما بر دولت تکیه کرد.
02آبان1396

ادامه خبر

ترامپ؛ اسراییلی‌تر از بوش

ران درمر، سفیر اسراییل در آمریکا می‌گوید روابط تل‌آویو- واشنگتن هرگز بهتر از دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ نبوده است‌. این اظهارنظر یک هفته پس‌ازآن صورت گرفت که رییس‌جمهور آمریکا پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را رد کرد؛ اقدامی که باعث شد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل وی را «شجاع» خطاب کند‌.
30مهر1396

ادامه خبر

درهاي تازه به روي مردم بگشاييم

انتخابات تمام شده و به طبع احزاب يا بهتر اگر بگوييم جريان هاي سياسي در تب و تاب تحولات پس از آن هستند.
27مهر1396

ادامه خبر

در انتخاب وزیر علوم دنبال حواشی نرویم

امیر ساعدی داریان، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگویی با «روزان» به مطالبات و دغدغه‌های جامعه دانشگاهی در دولت دوازدهم می‌پردازد. ساعدی داریان در این خصوص و البته حواشی مختلف پیرامون معرفی وزیر علوم به ما می‌گوید که « چندی پیش من شنیدم که بحث‌هایی درباره انتخاب وزیر زن در این وزارتخانه مطرح شده است و همین نکته با حواشی خاصی همراه شد‌. به طوری که اساسا اصل ماجرا یعنی انتخاب وزیر به حاشیه رفت و موضوع به سمت انتخاب وزیر زن کشیده شد‌. نمونه‌هایی از این حواشی می‌تواند آفت ماجرا باشد. »
17مهر1396

ادامه خبر

جهان منهای آمریکا به برجام پایبند می ماند

آنچه امروز با گذشت حدود دو سال از توافق برجام شاهدش هستیم، نگرانی جهانی از احتمال نقض برجام توسط همان طرفی است که به این لفاظی‌ها دامن می‌زد؛ ایالات متحده آمریکا.
17مهر1396

ادامه خبر

رفع مسئولیت تائید برجام به سبک ترامپ

ترامپ نمی‌خواهد بار دیگر مجبور شود هم‌زمان که توافق هسته‌ای را بدترین توافق تاریخ می‌داند جمهوری اسلامی ایران را متعهد به آن بداند. ازاین‌رو اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای و واگذاری تصمیم‌گیری در رابطه با آن به کنگره آمریکا برای رفع مسئولیت امضای هر 90 روز سند اعلام پایبندی ایران به توافق هسته‌ای است.
15مهر1396

ادامه خبر

امروز با پدیده صادرات مغزها مواجه هستیم

امیر ساعدی داریان،عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: «امروز دیگر بحران در کشور به جایی رسیده که واژه فرار مغزها بی معناست و رسما با صادرات مغزها مواجهیم.»
04مهر1396

ادامه خبر

بهترین راه را بیابیم

بعید است که ترامپ با دست پر مقرر سازمان ملل را ترک و به کاخ سفید بازگردد.شواهد حکایت از آن دارد که برخلاف میل و سلیقه ترامپ و وعده اش مبنی بر پاره کردن برجام متحدین اروپایی‌اش هیچ اتفاق نظری مبنی بر بد بودن این توافق ندارند. آنچنانکه ترامپ پیش از این برجام را بدترین توافق نامیده بود.
04مهر1396

ادامه خبر

دولت در مسائل کلان مشی اصلاح‌طلبانه دارد

امیر ساعدی داریان، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت و گویی با روزان به نقد و تحلیل عملکرد دولت دوازدهم طی چند ماهه گذشته پرداخته و موضوعاتی مانند انتخاب وزرای پیشنهادی و روابط دولت با جریان های سیاسی و اولویت های دولت دوازدهم را مورد بررسی قرار می دهد. او در این خصوص به ما می گوید که « نمی توان گفت که دولت روحانی یک دولت اصلاح طلب است همچنانکه نمی توان دولت او را یک دولت اصولگرا دانست ولی مشخصا می توان آن را یک دولت دانست که نگاهی اصلاح طلبانه نسبت به مسائل کلان کشور دارد.»
22شهریور1396

ادامه خبر

روحانی فرصت چهار سال قبل را ندارد

امیر ساعدی ‌داریان عضو هیات علمی ‌دانشگاه شهید بهشتی در گفتگویی با روزان به نقد و تحلیل عملکرد روحانی در چهار سال گذشته و چهار سال پیش رو می‌پردازد. کارنامه‌ای که البته بارها و بارها از سوی جریآنها و چهره‌های مختلف سیاسی مورد نقد قرار گرفته و هرکسی به زعم خود آن را قابل دفاع یا ناکام تعبیر کرده است.
16شهریور1396

ادامه خبر

روابط ایران و عربستان از رویا تا واقعیت

ظاهرا حال و هوای روابط عربستان و ایران در حال تغییر است و تند بادها جای خود را به نسیم می دهند.اگرچه دو طرف هنوز سخنی در این باب نمی گویند و سطوح عالی کشور مواضعشان را تغییر نداده اند اما برخی از تحرکات نشانه هایی از بهبود است.
12شهریور1396

ادامه خبر

وقت راه رفتن است

گرد و غبار کابینه هم فروکش کرد. دولت دوازدم فعالیت خود را آغاز کرده و حتما در حین حرکت برخی از نواقص مثل نبود وزیرعلوم هم رفع نقص می شود.
11شهریور1396

ادامه خبر

رویای نابودی «برجام» تعبیر نمی‌شود

فشارهای آمریکا بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بی‌اثر باقی ماند. یوکیا آمانو دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هشتمین گزارش خود درباره روند اجرای توافق هسته‌ای توسط جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعلام کرد که تهران به‌طور کامل به تعهدات خود پایبند باقی‌مانده است.
11شهریور1396

ادامه خبر

آیا با بحران کادرسازی مواجه‌ هستیم؟

کادرسازی و‌تربیت نیروی جوان، متخصص و متعهد برای مدیریت عرصه‌های اجرایی کشور از جمله مسائلی است که سال‌ها است مورد غفلت سیاسیون و احزاب ایرانی قرار گرفته است.
06شهریور1396

ادامه خبر

اروپا نظاره‌گر بازی بی‌نتیجه آمریکا

مخالفت ها و سنگ اندازی های ترامپ نسبت به برجام وارد فاز عملی می شود.
04شهریور1396

ادامه خبر

تهران در گام آینده

شورای شهر تهران با سوگندی که دیروز یاد کرد رسما کارش شروع شد.
02شهریور1396

ادامه خبر

روحانی هرچه زودتر وزیر علوم را معرفی کند

امیر ساعدی داریان عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت و گویی با روزان به اولویت های داخلی و خارجی دولت روحانی در چهار سال پیش رو می پردازد.
01شهریور1396

ادامه خبر

از پلاسکو تهران تا گرنفل لندن مسئله اين است !!!

بزرگ‌ترين تفاوت بين ساختمان پلاسکو و برج گرنفل چه بوده که يکي سرپا مانده و ديگري تخريب شده است؟؟؟
29خرداد1396

ادامه خبر

گفتگو با دکتر امير ساعدي داريان درباره زلزله تهران

دکتر امير ساعدي داريان: چند سال آينده تهران زلزله خواهد داشت... گفتگوي کامل سه شنبه از زيروبم چهره ها
03خرداد1396

ادامه خبر

يادداشت اخير دکتر امير ساعدي داريان در روزنامه مردم سالاري

آتش‌سوزي پديده‌اي است که هر ساختماني در طول عمر خود احتمال مواجه شدن با آن را دارد. اين خطر در حدي است که در بسياري مواقع احتمال رخداد آتش‌سوزي براي يک ساختمان بالاتر از احتمال بروز زلزله براي آن سازه تخمين زده مي‌شود.
03خرداد1396

ادامه خبر
کلیه حقوق این وبسایت برای هلدینگ مهندسین داریان محفوظ است